Web-Style logoWeb-Style logo

By admin

В мережевих просторах символ @ використовується в якості роздільника між ім’ям домену та ім’ям користувача в синтаксисі адреси електронної пошти. Навряд чи серед інтернет-користувачів знайдеться людина, якій би він був незнайомий. Про всесвітнє визнання цього символу свідчить той факт, що у лютому 2004 року для зручності передачі адрес електронної пошти

В мережевих просторах символ @ використовується в якості роздільника між ім’ям домену та ім’ям користувача в синтаксисі адреси електронної пошти. Навряд чи серед інтернет-користувачів знайдеться людина, якій би він був незнайомий. Про всесвітнє визнання цього символу свідчить той факт, що у лютому 2004 року для зручності передачі адрес електронної пошти Міжнародним союзом електрозв’язку було введено в азбуку Морзе код для символу @ (• – – • – •).

Хоча лінгвісти і палеографи досі сперечаються з приводу того, коли з’явився символ @, пошуки витоків цього символу відводять нас у XV століття.

Професор Джорджіо Стабіле притримується наступної гіпотези. У документі XVI ст., написаному флорентійським купцем, згадувалася «ціна однієї А вина» (скоріш за все, амфори). За тодішньою традицією буква А була прикрашена завитком і виглядала саме так, як і символ @.

Бертольд Уллман, американський вчений, висунув гіпотезу, що знак @ був винайдений середньовічними ченцями для скорочення латинського слова «ad», що означає «на», «в», «у відношенні».

У іспанській, португальській, французькій мовах назва символу походить від слова «арроба» – по-староіспанськи міра ваги (15 кг), яка скорочено позначалася на письмі знаком @.

Сучасна офіційна назва символу «комерційне at» бере своє походження з рахунків, наприклад, 6 widgets @ $ 3 each = $ 18, що означає: 6 шт. по 3 $ = 18 $. Оскільки даний символ застосовувався в справах, він був поміщений на клавіатури перших в історії друкарських машинок і звідти перебрався на клавіатуру комп’ютера.

Поширенням даного символу в всесвітній павутині ми зобов’язані прабатьку електронної пошти Томлинсону. Шукаючи на клавіатурі знак, який би не міг зустрітися ні в одному імені і не викликав би плутанину, Томлинсон вибрав символ @.

Новий символ знадобився Томлинсону під час створення системи повідомлень у мережі Arpanet. Томлинсону потрібно було придумати нову схему адресації, яка б ідентифікувала як одержувачів, так і комп’ютери, на яких знаходилися їхні поштові скриньки. Для цього Томлинсону знадобився роздільник, і його вибір припав на знак @. Першою мережевою адресою була tomlinson @ bbn-tenexa.

admin
About admin

Немає коментарів

Залиште коментар